Par mums

"Tutas lietas" radušās 2018. gadā, kopā sanākot domubiedriem – mazu bērnu vecākiem no kino un tv profesionāļu vides, kuri savām atvasēm gribēja radīt pašu labāko – mīļu un izglītojošu ekrānsaturu latviešu valodā. Šobrīd ar kopīgiem spēkiem un plašu komandu nofilmētas jau vairāk kā 200 sērijas jeb divpadsmit "Tutas lietu" sezonas latviešu valodā, kuras skatās apmēram 200 tūkstoši latviešu bērnu visā pasaulē. Tāpat seriāls tapis arī angļu, zviedru, igauņu, portugāļu un ukraiņu valodā, savukārt dublēts turku valodā.

Seriālu "Tutas lietas" veido bērnu satura producents AUSMA, kas veidojis tādus Latvijā iemīļotus bērnu seriālus kā "Ukulele” un “Emī un Rū”. Līdztekus AUSMA izdod arī mūzikas albumus un grāmatas, rīko koncertus un pasākumus bērniem. Latviešu valodā "Tutas lietas" skatāmas LMT Viedtelevīzijā, LSM Bērnistabā, TET TV+, YouTube kanālā AUSMA, kā arī televīzijas kanālu LTV1 un TV3 ēteros.

Par mums var uzzināt arī Tutas lietu Vikipēdijas šķirklī.

Marta Selecka

Marta Selecka

Marta Selecka ir režisore un galvenā ideju ģeneratore ar nekad neizsīkstošu vēlmi radīt ko jaunu, turklāt vēl labāku nekā iepriekš. Ikdienā Marta ir žurnāliste, tv raidījumu veidotāja un uzņēmēja. Studējusi žurnālistiku, veidojusi tādus raidījumus kā “Te”, “Ziemeļu puse”, “Literatūre”, dibinājusi bērnu satura producēšanas uzņēmumu “Ausma”.
Andra Doršs

Andra Doršs

Andra Doršs ir režisore un montāžas režisore, kurai pateicoties ikviena Tutas lietu sērija saglabā augstu kinematogrāfisko kvalitāti un izcilu ritmu. Andra absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmiju, ikdienā strādā par montāžas režisori un saņēmusi Lielo Kristapu kā gada labākā montāžas režisore.
Laura Polence

Laura Polence

Laura Polence ir komponiste un dziedātāja, kas sacerējusi un iedziedājusi visas burvīgās Tutas dziesmiņas, ko tik labi zināt. Ikdienā Laura dzied, komponē un spēlē klavieres, īpaši viņu aizrauj džezs. Laura absolvējusi Rīgas Doma kora skolas diriģentu klasi, pēc tam ieguvusi bakalaura un maģistra grādu Amsterdamas Mākslu augstskolā. Saņēmusi divus Zelta Mikrofonus kategorijā Gada labākais mūzikas albums bērniem.
Liene Sebre

Liene Sebre

Liene Sebre ir aktrise, ko visi Latvijas bērni viennozīmīgi atpazīst kā Tutu. Liene pārsteidz ar savu dabisko sirsnīgumu un spēju Tutas tēlā atrast tik daudz dažādu šķautņu. Liene ir absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmijas aktiermākslas programmu un ikdienā strādā par aktrisi Latvijas Nacionālajā teātrī.
Elizabete Lukšo-Ražinska

Elizabete Lukšo-Ražinska

Elizabete Lukšo-Ražinska ir rakstniece un redaktore, kas sadarbojoties ar citiem talantīgiem latviešu autoriem, veido Tutas lietu scenārijus un dziesmu tekstus. Ieguvusi maģistra grādu Latvijas Kultūras akadēmijā, bet šobrīd studē audiovizuālo un skatuves mākslu. Elizabetes proza un esejas publicētas dažādos literāros izdevumos, viņa ir viena no autorēm bērnu grāmatai “Emī un Rū. Robota sirds”, kas tika nominēta Latvijas Literatūras gada balvai.
Ilze Žūriņa-Šeibaka

Ilze Žūriņa-Šeibaka

Ilze Žūriņa-Šeibaka ir radījusi raidījuma sākotnējo vizuālo tēlu, Tutas istabas interjeru un vairāku koncertu scenogrāfiju, kā arī piedalījusies Tutas lietu produktu izstrādē - rotaļlietu, spēļu u.c. Ilze ieguvusi maģistra grādu materiālu tehnoloģijā un dizainā Rīgas Tehniskajā universitātē.
AUSMA

AUSMA

AUSMA ir bērniem veltīta ekrānsatura producents, kas radījis tādus Latvijā iemīļotus bērnu seriālus kā “Tutas lietas”, “Ukulele” un “Emī un Rū”. Līdztekus AUSMA izdod arī mūzikas albumus un grāmatas, rīko koncertus un pasākumus bērniem.